Gimnazijos debatų klubui – jau 23 metai. Šis klubas garsėjo savo pasiekimais nuo pat pradžių. Vien per pastarąjį dešimtmetį pasiekta neįtikėtinai daug: nuo prizinių vietų Lietuvos mastu iki paties aukščiausio įmanomo laimėjimo – pirmosios vietos pasaulyje!

Gimnazijos debatų klubas daug kuo gali pasidžiaugti: ir įvairia veikla, ir labai aukštais pasiekimais. Debatininkai aktyviai dalyvauja ne tik miesto ir respublikos debatų turnyruose, bet dar ir kasmet važiuoja į pasaulio moksleivių debatų čempionatus bei tarptautinius turnyrus.

Būtina pažymėti, jog kiekvienais metais mūsų moksleiviai laimi prizines vietas nacionaliniuose turnyruose ir išskiriami kaip geriausi oratoriai. Mūsų mokiniai buvo ne kartą pagerbti Kauno miesto Švietimo ir ugdymo skyriaus organizuotose šventėse miesto Rotušėje, apdovanoti Kauno miesto mero padėkomis, gavę statulėlę kaip geriausia metų komanda. Be to, buvo ne kartą pakviesti dalyvauti kaip pasaulio debatų čempionatų dalyviai į Prezidentūrą, kur jiems ranką spaudė Lietuvos prezidentai, pernai buvo pakviesti į Lietuvos Seimą, o šiemet dalyvavo gabių mokinių pagerbimo šventėje Valdovų Rūmuose. Būtina pažymėti, jog kiekvienais metais mūsų moksleiviai laimi prizines vietas nacionaliniuose turnyruose ir išskiriami kaip geriausi oratoriai. Mūsų mokiniai buvo ne kartą pagerbti Kauno miesto Švietimo ir ugdymo skyriaus organizuotose šventėse miesto Rotušėje, apdovanoti Kauno miesto mero padėkomis, gavę statulėlę kaip geriausia metų komanda. Be to, buvo ne kartą pakviesti dalyvauti kaip pasaulio debatų čempionatų dalyviai į Prezidentūrą, kur jiems ranką spaudė Lietuvos prezidentai, pernai buvo pakviesti į Lietuvos Seimą, o šiemet dalyvavo gabių mokinių pagerbimo šventėje Valdovų Rūmuose.

Pasaulio čempionatai ir tarptautiniai turnyrai

Jono Jablonskio gimnazijos debatininkai kasmet dalyvauja Pasaulio moksleivių oratorinio meno ir debatų čempionatuose ir Pasaulio mokyklų debatų čempionatuose kaip Lietuvos komandos nariai: 2002 m. Singapūre, 2003 m. Peru. 2004 m. JAV, 2005 m. Kanadoje, 2006 m. Velse, 2007 m. Pietų Korėjoje, Seule, 2007 m. Keip Taune, Pietų Afrikoje, 2008 m. Štutgarte, 2009 m. Jungtinėje Didžiosios Britanijos Karalystėje, 2010 m. Katare, Dohoje, 2011 m. Škotijoje, Dundie mieste, 2011 ir 2012 m. Brisbane, Australijoje, 2012 m. Keiptaune, Pietų Afrikoje, 2013 m. Turkijoje, Airijoje ir Pietų Afrikoje, Durbane, 2014 m. Tailande, 2015 m. Singapūre, 2016 m. Vokietijoje, 2017 m. Balyje, Indonezijoje.

Aukščiausi mūsų debatininkų pasiekimai pasauliniu mastu

I vieta pasaulyje
Po pasaulinio moksleivių debatų čempionato, kuris vyko Keiptaune (Pietų Afrika) 2012 m. Indrė Bilvinaitė grižo iš Pasaulio moksleivių debatų čempionato su pačiu aukščiausiu laimėjimu – kartu su kitais 2 Lietuvos komandos nariais Indrė laimėjo pirmąją komandinę vietą pasaulyje EFL kategorijoje, tai reiškia, jog Lietuvos komanda tapo geriausia komanda tarp tų šalių, kurioms anglų kalba nėra gimtoji. Be to, Indrė tapo 5 geriausia oratore pasaulyje EFL kategorijoje.

2013 m. dviejuose skirtingų debatavimo stilių Pasaulio čempionatuose, kurie vyko Galway, Airijoje, triumfavo mokinė Eglė Kavaliūnaitė, kuri užėmė I vietą Pasaulio Karlo Poperio debatų čempionate ir I vietą Pasaulio Britų parlamentinio stiliaus turnyre.
1,2,3 vietos Čikagos Tarptautinėje Jungtinių Tautų Simuliacijoje JAV.
2015 m. 4 debatininkės Miglė Rakitaitė, Ieva Blažauskaitė, Ugnė Pilkionytė, Vytenė Sorokaitė laimėjo nacionalinę atranką ir kartu su keletu mokinių iš kitų Lietuvos mokyklų dalyvavo Čikagos Tarptautinėje Jungtinių Tautų Simuliacijoje JAV. Moksleivės į Lietuvą grįžo su laurais: 1-oji vieta Generalinėje Asamblėjoje, 2-oji vieta Europos Sąjungos komitete, 3-oji vieta NATO komitete, du Geriausio Delegatų pasirinkimo apdovanojimai ir vienas Geriausio delegato apdovanojimas.

Lietuvos turnyrai

Gimnazijos debatų klubas sėkmingai pasirodo ir Lietuvos debatų turnyruose ir čempionatuose. Klubo komandos pastoviai laimi prizines vietas Lietuvos turnyruose. Galima pastebėti, kiek laimėjimų mūsų debatininkai turi vien šiame tūkstantmetyje:

1 vieta laimėta 2000, 2002, 2003 m. (net 2 kartus), 2004 m., 2006 m. ir Lietuvoje, ir Kauno miesto turnyre, 2007 m. Kauno m. rudens turnyre, 2008 m. Lietuvos žiemos turnyre, 2009 m. Kauno m. turnyre, 2009 m. respublikiniame jaunimo forume Druskininkuose, 2010 m. Lietuvos jaunimo debatų forume. 2014 m. 1 vieta laimėta Kauno miesto mokinių savivaldų debatuose ir Lietuvos pradedančiųjų debatų turnyre „Jablonskis Invitational 2014“. Du metus iš eilės, 2015 ir 2016 m. 1 vieta laimėta Kauno miesto antikorupciniuose debatuose. Be to, lygiai taip pat, 2 metus iš eilės tapome čempionais 2015 m. ir 2016 m. Nacionalinės debatų akademijos turnyre, 2017 m. labai solidus laimėjimas – I vieta prestižiniame Nacionaliniame debatų čempionate, kuris prilyginamas debatų olimpiadai (2017 m. 1-sios vietos laimėtojai – Ugnė Pilkionytė, Vytenė Sorokaitė, Matas Brinkis).

2 vieta laimėta 2005 m., 2008 m. Kauno miesto turnyre, kuris vyko Kauno Santaros gimnazijoje, 2011 m. Lietuvos debatų turnyre, 2011 m. Lietuvos vasaros jaunimo debatų forume, 2012 m. edukacinėje vasaros debatų stovykloje, 2014 m. Kauno miesto mokinių debatų konkurse antikorupcine tema.
3 vieta laimėta 2001 m rudens pradedančiųjų turnyre, 2007 m. Lietuvos žiemos debatų turnyre, 2009 m. Lietuvos mokinių debatų turnyre, 2010 m. Lietuvos debatų turnyre anglų kalba, 2017 m. Lietuvos pradedančiųjų debatų turnyre.
Šių turnyrų metu mūsų mokiniai pasižymi kaip puikūs oratoriai, gana dažnai įtraukiami į geriausių kalbėtojų dešimtuką, gauna diplomus už 1, 2, 3 vietas. 2017 metais geriausių Lietuvos oratorių titulus pelnė būtent Jono Jablonskio gimnazijos mokinės – Ugnė Pilkionytė (1 vieta), Vytenė Sorokaitė (2 vieta).

Dalyvavimas projektuose

Gimnazijos debatų klubas kartu su kitomis Lietuvos mokyklomis aktyviai dalyvauja Lietuvos Debatų Centro inicijuojamuose projektuose ir daugelis Lietuvos debatų turnyrų, kuriuose mūsų mokiniai dalyvauja, yra susieti su projektų temomis. 2002/2003 m.m. debatininkai labai aktyviai dirbo antikorupciniame projekte “Jaunimas prieš korupciją”. 2003/2004 m.m. respublikiniame projekte “Saugi mokykla” buvo kreipiamas dėmesys į sveiką gyvenimo būdą. 2004/2005 m.m. pagal projektą “Mokinių savivalda – demokratijos mokykla” vyko debatai ir diskusijos šia tema. 2005/2006 m.m. vyko tarptautinis projektas kartu su Estijos ir Slovėnijos partneriais: ” Jaunimas už aktyvią pilietinę veiklą ir integraciją į Europos Sąjungą”. Debatų klube vyko užsiėmimai pagal modulį “Jaunimo pilietiškumo ugdymas integruojantis į ES”. 2006 m. dalyvauta tarptautiniame projekte „Tarptautinė Jungtinių Tautų modelio simuliacija”. Mūsų mokinės laikinai tapo Kubos atstovėmis imituojamoje Jungtinių Tautų konferencijoje. 1 mokinė apdovanota kaip geriausia konferencijos delegatė. 2006/2007 m.m. buvo dirbama prie projekto “Pilietiskai brandus jaunimas – demokratines Lietuvos ateitis”. 2008 m. vyko tarptautinis projektas kartu su Latvijos ir Estijos partneriais – “Youth Debates in the Baltic States” (“Jaunimo debatai Baltijos šalyse”). Buvo debatuojama įvairiomis aktualiomis temomis apie ES. 2009 m. didžioji dalis renginių buvo projekto: “ES reikia tavo balso” dalis.

2009 m. dalyvauta Lietuvos Švietimo ir Mokslo Ministerijos remiamame projekte „Europietiškų demokratijos principų ir vertybių sklaida” ir Lietuvos mokinių informavimo ir technines kūrybos centro remiamame projekte „Debatų čempionai”. 2010 – 2011 m. buvo vykdomas tarptautinis projektas „Discuss, understand…change!“ Projekto partneriai – Neformaliojo švietimo debatų centras (Lietuva), ZIP (Slovėnija) bei Pekino ir Bankoko universitetai. 2 mūsų gimnazijos mokiniai laimėjo prizus – keliones į Kiniją ir Slovėniją. 2010 – 2012 m. dalyvauta nacionaliniame ESFA projekte “Debatų metodikos integravimas į formaliojo švietimo sistemą”. 2013-2014 m. buvo vykdomas projektas „Nacionalinė jaunimo debatų akademija” pagal ES programą „Veiklus jaunimas”. Projekto tikslas buvo ugdyti aktyvų jaunimo pilietiškumą. 2015-2016 m. 22 gimnazijos mokiniai dalyvavo Tarptautiniame projekte kartu su 8 Europos šalimis: “Kritinio mąstymo ir demokratinių vertybių testas“, kuris skatino loginį, kritinį mąstymą ir ugdė dvasines vertybes.

Taigi, mūsų gimnazijos debatų klubo veikla labai aktyvi ir įvairiapusė. Šios veiklos rezultatai garsina Kauno Jono Jablonskio gimnaziją ne tik Kaune, Lietuvoje, bet ir pasaulyje.

Debatų klubo vadovė
Nijolė Marija Tikuišienė

Šis puslapis paskutinį kartą atnaujintas: 2017-10-30

Prieinamumas