Mokinių metinių projektinių darbų konferencija 2024

2024-06-11

Birželio 11 dieną gimnazijoje vyko Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų mokinių metinių projektinių darbų konferencija. Kasmetinėje konferencijoje dalyvauja pakviestų Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų 8, I-II gimnazijos klasių mokiniai, už metinius projektinius darbus gavę aukščiausius įvertinimus. Šiais metais sulaukėme kolegų iš Kauno Simono Daukanto ir Kauno Tado Ivanausko progimnazijų.  Konferencijos tikslas – sudaryti mokiniams sąlygas savarankiškai, pažangiai mąstyti, analizuoti; skatinti mokinių bendravimą ir bendradarbiavimą bei ugdyti socialines ir viešojo kalbėjimo kompetencijas. Analizuodami savo metinių projektinių darbų rezultatus, mokiniai ugdo analitinį ir kritinį mąstymą, problemų kėlimo kompetenciją, atlikdami praktines, kūrybines veiklas – kūrybiškumą, laiko planavimo, komunikacines ir socialines kompetencijas. 

Šiais metais projektinių darbų temos buvo labai įvairios, mokiniai žavėjo mokslinėmis, kūrybiškomis, originaliomis ir aktualiomis idėjomis. Pranešėjai buvo suskirstyti į 5 grupes ir kartu su moderatoriais – gimnazijos mokytojais dalykininkais dirbo World cafe metodu, konferencijos pabaigoje sudarė pozityvių minčių lobyną:

Unavoided fate – Romano rašymas, vizualizavimas apie tris skirtingas asmenybes trimis kalbomis – ambicinga mintis, šauni idėja, įspūdinga knyga! Pristatymas energingas, laisvas, kūrybingas ir išraiškingas.

Engineering Solutions for Ecology: Electric Generator – labai informatyvus ir išsamus darbas, atlikta daug bandymų, pateikta daug pavyzdžių. Įkvepia motyvacija nepasiduoti po nesėkmių!

Raumenų atpalaidavimo ir sportinių rezultatų sąsajos – puikios tiriamojo darbo diagramos, aiški informacija. Aktuali tema.

Anglies dioksido papildymas vandens augalams, naudojant gazuotą vandenį – paprastai ir aiškiai pristatyta sudėtinga informacija, praktiškas teorinių žinių pritaikymas.

Boredom: its appearance in KJJG studentslives and the science behind it – įdomi projekto pateikimo metodika. Gavome idėjų, kaip susidoroti su nuoboduliu! Aktuali tema jaunimui.

Senovės Graikijos vazos – meniška, kokybiška, gražu. Išskirtinis praktinis darbas, smagu matyti pačios mokinės sukurtą produktą – vazą.

Rajų evoliucija – įspūdinga evoliucija. Daug dėmesio rajų modeliams, jų detalėms. Nauja ir netikėta informacija.

Therapeutic virus model – kūrybinis darbas – virusas – labai mielas. Atskleistos pozityvios viruso pusės. Passion!

Vokiškų betono siurblių originalių ir neoriginalių detalių kainos palyginimas Lietuvos rinkoje bei elektrinių betono siurblių palyginimas – unikali idėja, nagrinėjama informacija remiantis šeimos verslu.

Kauno Jono Jablonskio gimnazijos I-ų klasių mokinių populiariausios kelionių kryptys 2021 ir 2023 metais – įdomi statistika. Nustebino informacija, kiek dažnai devintokai keliauja. Puikus komandinis darbas.

Renginys kino vakaras “Žmogus ir jo vidinis pasaulis” – ne tik metinis projektas, bet ir realiai įvykęs renginys!

How can you replace the meat – Puikus darbo pristatymas. Praktinis produkto pateikimas – degustacija. Buvo informatyvu ir skanu!

Kurį šokių stilių pasirinkti yra ekonomiškiau? – profesionaliai atliktas tyrimas, išsamiai išnagrinėta tema, daug tikslios informacijos. Labai inovatyvu, naudinga ir aktualu. Paaiškėjo, kad šokti yra labai nepigu.

Erkės įkandimo simuliacinis modelisįspūdį padarė, kad darbui atlikti buvo naudojama “Blender” programa – tai sunkiai mokiniams įveikiama programa. Įdomiai ir įtraukiančiai pristatytas projektas. Smagu, kad pavyko susidoroti su baimėmis.

Teleskopo konstravimas – Labai informatyvus, praktiškas, vaizdingas pristatymas. Pranešėjos bendravimas vertė šypsotis. Pažangus mąstymas, teorija+praktika – puikus darbas ir produktas.

Nusikaltimai ir jų rūšys Kauno mieste – darbo idėja glaudžiai siejasi su asmenine patirtimi. Aktuali informacija. Pateikta perspetyva apie problemą, apie kurią niekas nediskutuoja. Pateiktos ne tik problemos, bet ir rekomendacijos, kaip jas spręsti. 

Taigi dar kartą įsitikinome, kad kritinis, analitinis mąstymas padeda aiškiai ir suprantamai išreikšti, analizuoti savo idėjas, argumentuotai pagrįsti savo nuomonę, priimti tinkamus sprendimus, o teorines žinias visada smagu pritaikyti praktikoje, kūrybinėje veikloje.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Šapkauskienė

Šis puslapis paskutinį kartą atnaujintas: 2024-06-12

Prieinamumas
Copy link