Pažintis su Viena ir Budapeštu

2024-06-17

25v6, 25v5, 25v4, 25v3 ir 25v1 klasių mokiniai birželio 10-13 dienomis dalyvavo kultūrinėje-pažintinėje kelionėje į Vieną ir Budapeštą. Šimtmečiais Viena buvo Habsburgų dinastijos rezidencija, vienu iš svarbiausių politikos ir kultūros centru Europoje. Įspūdingas Vienos senamiestis, kuris yra įtrauktas į Unesco Paveldo kultūros sąrašą, gausybė muziejų, meno galerijų ir prašmatnių rūmų pasitiko mokinius visa didybe ir žavesiu. Didelį įspūdį paliko Hofburgo rūmų kompleksas, kuriame yra įsikūrę prezidentūra, koplyčia, Austrijos nacionalinė biblioteka, įvairūs muziejai ir net Žiemos jojimo mokyklas, kuri buvo įkurta dar XVI a.

Kitą dieną mokiniai vyko į vieną gražiausių Europos sostinių – Budapeštą. Didelį įspūdį paliko platus, sraunus ir šiek tiek patvinęs Dunojus. Plaukiant laivu buvo galima žavėtis didžiausiu Vengrijos pastatu – Parlamento rūmais ir kitais architektūriniais statiniais, o kerinti miesto panorama atsivėrė Budos pilyje nuo Žvejų bastiono. Pasivaikščiojimas po Vaci gatvę – pagrindinę pėsčiųjų arteriją ir apsilankymas centrinėje turgavietėje leido pajusti šio miesto atmosferą.

Mokiniai grįžo pavargę, tačiau džiaugėsi turėję galimybę pamatyti ir susipažinti su vienomis iš gražiausių Europos sostinių. Ne vienas mokinys teigė, kad dar norėtų sugrįžti į Vieną ar Budapeštą. Ne mažiau svarbūs buvo žaidimai ir dainos autobuse, pašnekesiai viešbučių kambariuose, maisto degustavimas prie pusryčių stalo ir kitos didesnės ar mažesnės patirtys kelionės metu. Juk tai buvo III gimnazijos klasių mokinių paskutinė mokyklinė mokslo metų užbaigimo kelionė. Kitais metais tokiu laiku mokinių laukia valstybiniai brandos egzaminai. Auklėtojos Jurgita Valentukonienė, Asta Saulienė ir Vaiva Ramanauskienė linki mokiniams sėkmingai užbaigti šiuos mokslo metus ir gerai pailsėti per vasaros atostogas!!!

Vokiečių kalbos mokytoja Jurgita Valentukonienė

Šis puslapis paskutinį kartą atnaujintas: 2024-06-17

Prieinamumas
Copy link