“Memories will keep us together” išvyka

Spalio 1 – 5 dienomis Verslumo klasių atstovai dalyvavo Erazmus+ projekto “Memories will keep us together” išvykoje į Čekijos Respubliką. Stare Mesto mieste vyko susitikimas tema ,,Gyvenimas be elektros”. Į Čekiją važiavo gimnazistai Nojus Jašinskas ( II vk), Karolina Rimkutė (II vk) ir Liepa Milda Mekišaitė (I vk). Dalyviai lankėsi šiuose muziejuose: Didžiosios Moravijos; Velahrade Archeoskanzen Modra; Stražnice Skanzen; Brno Technikos. Be ekskursijų vyko darbas mokykloje. Projekto dalyviai pristatė savo mokyklas, miestus ir šalis. Pateikė nacionalinius receptus bei paaiškino kaip gaminti šiuos patiekalus; dalyviai pasakojo koks buvo gyvenimas jų šalyse be elektros.
Projekto metu mokiniai bendravo su dalyviais iš Ispanijos, Italijos, Lenkijos, Čekijos, Latvijos. Sekantis žingsnis – susitikimas Lietuvoje.

„Junior Achievment“ startuolių apdovanojimai

Gegužės dieną 11 dieną gimnazijos Verslumo klasės mokiniai Ėvė Šarakauskaitė ir Kasparas Garšvas dalyvavo „Junior Achievment“ startuolių apdovanojimuose, kurie vyko Vilniaus prekybos centre Ozas. Čia jaunieji startuoliai, įsikūrę stenduose, pasakojo apie savo idėjas bei kvietė iš arčiau pamatyti jų sukurtą produktą. Jie gavo „Junior Achievement“ startuolių mugės inovacijos nominaciją. Lietuvos ryto internetinėje skiltyje rašoma apie mūsų gimnazijos jaunuosius startuolius:

„Jauni ir drąsūs. Taip galima apibūdinti jaunuosius verslininkus, kurie savo sumanymus sieja su inovacijomis. Viena iš tokių – devintokų Kasparo ir Ėvės sukurta ekologiška išorinė baterija, kraunama saulės elementais. „Mūsų idėja – ekologišką energiją galima gauti ne tik iškėlus ant stogų ją gaminančius saulės modulius. Sukūrėme produktą, kurį siūlysime dažnai keliaujantiems, stovyklaujantiems, važinėjantiems dviračiais“, – sukurto gaminio prototipą pristatė jaunuoliai. Jie pasakojo, kad išorinė baterija yra labai efektyvi. „Šiandien čia yra prototipas, jame dar trūksta pačių saulės elementų. Paklausti apie tai, kas sugalvojo tokią inovatyvią idėją, ranką pakėlė Ėvė. „Mūsų Kauno Jablonskio gimnazijoje yra toks projektas, kur lankome savotiškus kursus apie ekonomiką. Ten turėjome paskaitą apie idėjų generavimą, tad ir sugalvojome sukurti tokį produktą“, – kolegę gyrė Kasparas. Planuojama, kad ekologiškos išorinės baterijos kaina sieks apie 50 eurų, o produktą bus galima įsigyti jau rudenį.“ Daugiau apie renginį.

“TECHNORAMA 2018”

Balandžio 26 dieną gimnazijos verslumo klasės mokiniai dalyvavo KTU renginyje „TECHNORAMOJE“. Tai renginys skirtas atrasti naujus talentus, skatinti visuomenę domėtis technologijomis ir pritraukti kuo daugiau investuotojų iš verslo sektoriaus, kurie padėtų vystyti produktus.
Technoramos parodoje savo sukurtus modelius pristatė verslumo klasės mokiniai Ėvė Šarakauskaitė ir Kasparas Garšvas „WoodenSun“; Alanas Berkelis „Laužas- Grilis“. Kiti verslumo klasės mokiniai išklausė paskaitas apie jaunąjį verslą Kaune, marketingo strategiją, pasiruošimo akcentus susitinkant su investuotoju.
Džiaugiamės Technoramoje įgyta įvairiapuse verslumo patirtimi.

“BONUS LT-LV” STOVYKLA

2018 metų balandžio 10-13 dienomis vyko “BONUS LT-LV” Jaunimo verslumo paramos Tarptautinė stovykla “Rinkodaros vertybė ir produktų prototipai”. Verslumo klasę atstovavo Ėvė Šarakauskaitė ir Kasparas Garšvas. Mokiniai dalinasi savo patirtimi stovykloje:

• Balandžio 10 dieną vyko stovyklos atidarymas, kur dalyvavo: komandos, mentoriai, mokytojai. Kiekvienai komandai, pagal kuriamą produktą ir išsakytus poreikius buvo priskirtas mentorius. Vyko pasiruošimas produktų prototipų gamybai (pvz. brėžinių, eskizų braižymas). Profesionali dizainerė vedė paskaitą apie braižybą bei mokė naujų braižymo stilių.
• Pagal inžinierių mentorių konsultacijas ir produktus, komandos buvo paskirstytos į gamybines vietas (pvz. Kauno kolegija, KTU ar kt.). Balandžio 11 dieną mes dirbome su mentoriu fiziku, kuris susipažino su mūsų produktu bei davė daug naudingų patarimų. Mentorius padėjo teisingai suskirstyti visas jungtis, sandarą ir t.t. Išklausėme įdomią paskaitą apie 3D modeliavimą kompiuteriu.
• Balandžio 12 dieną dirbome pagal individualius susitarimus su mentorium. Vykome į dirbtuves pradėti produkto gamybą, pilnai apskaičiavome geriausią ir patogiausią produkto dydį.
• Balandžio 13 dieną vyko galutinis aptarimas ir stovyklos uždarymas. Turėjome paskaitą apie savęs pateikimą/reklamavimą. Kūrėme reklaminį tekstą bei filmuką. Stovyklą uždarė nuotaikingos boulingo varžybos.

Sveikiname Ėvę ir Kasparą, kurie sukūrė MMB ir atrankos keliu pateko į Nacionalinę Mokinių mokomųjų bendrovių mugę Vilniuje gegužės 11 d. Tai naujai susikūrusi verslumo klasės MMB “DAC”, kurios produktas – Power bank’as su saulės celėmis. Jis yra ypač patogus būnant gamtoje. Tai yra ekologiškas, naujos kartos gaminys, turintis atsinaujinančios energijos šaltinius.

BONUS LT-LV

2018 sausio 18 d. Verslumo klasės mokiniai susitiko su projekto „Mentorystė jaunimo verslumo ugdymui“ (BONUS LT-LV) atstovėmis KTU profesore Rūta Čiutiene ir KTU profesore Asta Savanevičiene. Verslumo klasės mokiniai savo verslo idėjas pasiruošę pristatyti Tarptautiniame “Jaunųjų inovatorių” konkurse Daugpilyje. Tai Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos finansuojamas projektas. Jo pagrindinis tikslas – skatinti verslumą ir jaunimo verslų kūrimą Lietuvos ir Latvijos pasienio regionuose. Projekto metu bus sukurtas mentorių tinklas, organizuojami jaunųjų verslo lyderių ir inovatorių konkursai, sukurtas verslo ir antreprenerystės skatinimo modelis BONUS LT-LV. Projekto idėja – parodyti jaunimui, kad verslas gali būti paprastas, tereikia verslumo žinių, geros idėjos ir patyrusiųjų paramos ir palaikymo.

Šis puslapis paskutinį kartą atnaujintas: 2018-12-08

.