Tarptautinė konferencija ,,Globaliame pasaulyje kalbėti savo balsu‘‘

2025-04-04

Balandžio 2 d. Kauno Jono Jablonskio gimnazijoje prasidėjo dvi dienas truksianti Lietuvos Respublikos ir užsienio bendrojo ugdymo mokyklų 9-12 (I-IV gimnazijų) klasių mokinių tarptautinė konferencija ,,Globaliame pasaulyje kalbėti savo balsu‘‘. Tai tradicinis renginys, vykstantis jau septintą kartą, kurio tikslas – sudaryti mokiniams galimybę rengti pranešimus iš įvairių mokomųjų dalykų, analizuoti, aktualizuoti globalias pasaulio problemas, inovatyviai pažvelgti į lietuvio tautinio identiteto virsmą globaliame pasaulyje ir ugdyti viešojo kalbėjimo gebėjimus.
Septintus metus vykstančią ir jau tradicine gimnazijoje tapusią konferenciją sveikinimu susirinkusiems pradėjusi direktorės pavaduotoja ugdymui Jūratė Zybartienė džiaugėsi, jog tokiais renginiais mūsų gimnazija pasisako esanti atvira ir įkvepiančia erdve, kurioje skatinamas tarpdisciplininis bendradarbiavimas, naujų perspektyvų paieška ir praktinių įžvalgų taikymas.
Poetine – muzikine kompozicija į konferencijos dalyvių širdis pasibeldęs aktorius Giedrius Arbačiauskas nepaliko abejingų: lietuvių poetų posmus, lydimus gitaros melodijos, norėjosi dainuoti kartu. Lietuvių kalbos mokytoja Žėrutė Semaškienė
Antroji konferencijos dalis – darbas grupėse buvo skirta pranešimams ir diskusijoms apie literatūroje keliamas globalias ir aktualias problemas – žmogaus prigimties dualizmą ir (iš)likimą besikeičiančiame pasaulyje, egzistencinės vienatvės patirtis, susitaikymą, absurdą ir maištą, gimtosios lietuvių kalbos svarbą ir mūsų tautinį identitetą.
Antroji konferencijos Globaliame pasaulyje kalbėti savo balsu” (Finding Your Voice in a Global World) diena pritraukė per šimtą dalyvių iš skirtingų pasaulio šalių. Plenarinę renginio dalį vedę diplomo programos mokiniai Gerda Ulickaitė ir Simonas Vakaris Savickas pristatė tris įkvepiančius pranešėjus, kurie pasidalijo savo įžvalgomis apie lyderystę, kultūrinę sklaidą bei asmenines dilemas, atsirandančias žmonių minios akivaizdoje. 

Robin Gingerich, LCC tarptautinio universiteto lektorė ir doktorantė, nagrinėjo, ką reiškia būti stipriu lyderiu trapiame pasaulyje. Carmen Tamas, rumunų antropologė, Kobe universiteto japonų kalbos dėstytoja, skatino dalyvius pažvelgti į globalizaciją kaip į kultūrinę sintezę, o ne įsivaizduojamą atskirtį. Arnas Ginevičius, Kauno Jono Jablonskio diplomo programos mokinys, savo pranešime „Ką reiškia būti stebimam 163 milijonų žmonių” akcentavo žinutę: „Kai atrandi savo balsą, daryk viską, kad jo neprarastum.” 

Po plenarinės dalies dalyviai grupėse pristatė savo pranešimus ir dalijosi įžvalgomis. Temų buvo įvairiausių – nuo dvasingumo svarbos iki skaičių, kaip pasaulinės kalbos. Tačiau daugelio diskusijų tema buvo apie sąmokslo teorijas, kurias kiekvienas dalyvis priėmė kaip naujas idėjas. 

Ši diena puikiai išryškino pagrindinę konferencijos idėją – padėti jaunimui atrasti ir sustiprinti savo balsą nuolat besikeičiančiame globaliame pasaulyje. Tikimės, jog tokio didelio susidomėjimo sulauksime ir kitais metais.  Vakarė Bivainytė, 26DP gimnazijos klasės mokinė

Šis puslapis paskutinį kartą atnaujintas: 2025-04-07