Medelių sodinimo akcija “Mes tikrai mylime Kauną”

2016-04-25

Balandžio 22 d. gimnazistai paminėjo tarptautinę motinos Žemės dieną, kuri tarsi simboliškai pabaigia Žemės mėnesį, prasidėjusį kovo 20-ąją – pavasario lygiadienį. Mokiniai dalyvavo medžių sodinimo akcijoje „Mes tikrai mylim Kauną“. Idėjos autoriai ir renginio organizatoriai Kauno miesto savivaldybės administracijos švietimo skyrius ir Jono Jablonskio gimnazija.

Daugiau kaip šimtas moksleivių, nepaisydami darganoto oro, susirinko sodinti 129 liepas ir 500 kaulenių krūmųKaraliaus Mindaugo prospekte, T. Masiulio, Vaidoto ir R.Kalantos gatvėse. Karaliaus Mindaugo prospekto šalikelėje buvo atsodinami kaulenių krūmai. Čia darbavosi J.Jablonskio gimnazijos moksleiviai. Dalyviai noriai klausė miesto apželdintojų nurodymų ir susikaupę matavo atstumus tarp sodinukų, kasė duobutes ir sodino krūmelius. Norėdami sušilti, kai kurie dalyviai nusprendė net pašokti ar pasivažinėti karučiais. Akcija truko daugiau nei valandą. Nors moksleiviai ir pavargo, bet buvo laimingi – Kauno gatves papuoš jų sodinti krūmai ir medžiai.

Žvarbus oras nė kiek nesugadino nuotaikos, nes visi žinojo, jog balandžio 22d. buvo svarbi ne tik Kauno ir viso pasaulio moksleiviams aktyviai prisidėjusiems prie medžių sodinimo, tačiau ir pasaulio lyderiams. Jie penktadienį susirinko Jungtinių Tautų  būstinėje Niujorke, kur pasirašė Paryžiaus klimato sutartį, o vėliau dės pastangas, kad ji kuo greičiau įsigaliotų mėginant sulėtinti pasaulinio klimato šiltėjimą. L.DiCaprio, 41 metų „Oskaro“ laureatas, ilgametis aplinkosaugos aktyvistas ir JT taikos pasiuntinys šioje Žemės dienai surengtoje ceremonijoje pasakė kalbą. Jis sveikino 175 šalių atstovus ir palygino klimato pokyčių problemą su kova dėl vergijos panaikinimo Jungtinėse Valstijose, cituodamas XIX a. Amerikos prezidentą Abrahamą Lincolną (Abraomą Linkolną).

Šis puslapis paskutinį kartą atnaujintas: 2017-05-27

Prieinamumas
Copy link