Tarptautinio bakalaureato MYP programos baigimo ir programos įgyvendinimo šventė

2023-10-13

Spalio 12 diena Kauno Jono Jablonskio gimnazijoje šiemet buvo neeilinė, nes vyko antrosios Tarptautinio bakalaureato (TB) MYP (Middle Years Programme) 2 laidos baigimo ir programos įgyvendinimo šventė. Džiaugsmingos popietės metu dabar jau buvusiems MYP mokiniams buvo įteikti TB MYP asmeninio projekto (MYP Personal Project) pažymėjimai, kurie įrodo ne tik sėkmingą programos baigimą, bet ir svarbių kompetencijų, tokių kaip gebėjimas planuoti savo laiką, savarankiškai tyrinėti, efektyviai komunikuoti, įgijimą.

Antrosios laidos moksleivių asmeninio projekto rezultatai pradžiugino ne tik moksleivius, bet ir jų mokytojus. Net keturi moksleiviai gavo aukščiausius darbo įvertinimus, o beveik pusė visų savo projektus rašiusiųjų – 45 procentai – buvo įvertinti gerai ir labai gerai.

Savo MYP asmeninius projektus gimnazistai kūrė įvairiausiomis temomis, nuo poezijos globaliomis temomis rašymo, skulptūrinių kompozicijų ar tam tikrą istorinį laikotarpį atspindinčio kostiumo kūrimo iki trumpų filmų apie žmogaus teisių pažeidimus bei receptų knygų rašymo. Projektiniai darbai buvo pristatyti gimnazijos bendruomenei pavasarį vykusio renginio metu, o su darbais susipažinti ir išklausyti mokinių pristatymus turėjo galimybę visi gimnazijos bendruomenės nariai.

Na, o jei įdomu, kas yra TB MYP asmeninis projektas, atsakome – tai į mokinį orientuotas, ilgalaikis, įvairias kompetencijas lavinantis projektas, atliekamas paskutiniaisiais MYP programos metais (II gimnazijos klasėje). Tai neatsiejama TB MYP programos dalis. Mokiniai tyrinėja savo pasirinktą interesų sritį, įgydami naujų žinių ir įgūdžių bei kurdami galutinį produktą, visą procesą aprašydami, analizuodami ir reflektuodami galutinį rezultatą. Projektus vertina asmeninio projekto vadovai ir išoriškai moderuoja TB organizacija.

Ko galima išmokti bei patirti projekto kūrimo metu? Mokiniams tai puiki galimybė pabandyti padaryti ir įsigilinti į tai, apie ką svajojo, bet nedrįso ar nerado tam laiko. Tai galimybė panaudoti ne tik mokykloje įgytas žinias, bet ir savo pomėgius ar popamokinėje veikloje išlavintus gebėjimus bei įgytas žinias. Suprantama, kad projekto kūrimo metu mokiniai ugdo savo laiko planavimo, savarankiško mokymosi, kūrybinio mąstymo, problemų sprendimo kompetencijas.

Nuoširdžiai džiaugiamės ir sveikiname savo TB MYP alumnus ir tikimės, jog šioje programoje įgytus gebėjimus moksleiviai panaudos sėkmingai mokydamiesi toliau.

Smiltė Matulionytė, Kristina Gimpelson, Saulius Skučas

Nuotraukų autorė Ugnė Stašelytė

Šis puslapis paskutinį kartą atnaujintas: 2023-10-13

Prieinamumas
Copy link