Trumpalaikė „Erasmus+“ mobilumo programa „Šiuolaikinis verslumo ugdymas”

2023-04-12

Erasmus+ logo

2022–2023 mokslo metais 10 Kauno Jono Jablonskio gimnazijos mokinių dalyvavo trumpalaikėje „Erasmus+“ mobilumo programoje „Šiuolaikinis verslumo ugdymas‘. Projekto komanda kovo viduryje lankėsi Italijos mieste Turine, kur su I. I. S. Romolo Zerboni mokyklos mokiniais ir mokytojais buvo įgyvendinta programa, skirta mokinių verslumui vystyti. Nurimus įspūdžiams, ateina laikas reflektuoti, kokią naudą davė kartu vykdytos veiklos bei pažintis su vietiniais verslais ir visame pasaulyje savo atstovybes turinčia „FabLab“.

Į mokyklą vykome pirmą mūsų vizito Turine dieną ir labiausiai nustebino, jog atvykę keliomis minutėmis per anksti, turėjome laukti, nes į mokyklą galėjome patekti tik sutartą valandą. Mokykloje nustebino, jog mokiniai nedėvi uniformų, nes Italijoje tai nėra įprasta. Pasižvalgę po mokyklą, dalyvavome ekonomikos pamokoje, kuri buvo vedama italų kalba ir verčiama į anglų kalbą. Mokiniai mokėsi, kaip valdyti įmonės biudžetą bei kaip tinkamai jį paskirstyti.

Kitų dienų veiklos buvo ne ką mažiau įtraukiančios bei įdomios. Sekančią dieną vėl vykome į mokyklą, kur klausėmės paskaitos apie įvairius verslo modelius, galėjome palyginti skirtumus bei panašumus tarp Lietuvos bei Italijos. Žinių įtvirtinimui Lietuvos bei Italijos mokiniai atsakinėjo į mokytojos paruoštą „Kahoot“  klausimyną, kuris buvo verčiamas iš italų į anglų kalbą. Kalbos iššūkis buvo nemenkas, bet mokiniai labai stengėsi prisitaikyti ir kaip įmanoma tiksliau atsakyti į klausimus.

Po kelių dienų, praleistų mokykloje, atėjo laikas apsilankyti „FabLab“, kuri intrigavo tuo, jog nė vienas iš komandos narių nebuvo joje lankęsis. „FabLab“ visame pasaulyje vienija išradėjus ir entuziastus, kurie naudodamiesi „FabLab“ esančia technika, kuria inovatyvius produktus bei gali iš to užsidirbti. „FabLab“ vadovas Turine mums buvo paruošęs 4 valandų trukmės seminarą, su praktine dalimi, kur mokiniai sprendė savo mokyklos bendruomenei aktualias problemas, pasitelkę savo sukurtas programėles. Nepaisant nuovargio, mokiniams užsiėmimas patiko. Visi įvertino, jog sužinojo kažką naujo, praplėtė savo technologines bei verslo žinias.

Vizito metu mokiniai iš arti turėjo galimybę susipažinti su dviem verslais, įsikūrusiais Turine. Pirmoji įmonė, kurią aplankėme buvo „Oscalito“, šeimos įmonė, įkurta 1936 metais. „Oscalito“ gamina besiūlius drabužius ir išsiskiria tuo, jog viskas gaminama iš aukštos kokybės medžiagų. Įmonės vadovas, kuris yra trečia tos pačios šeimos karta vadovaujanti verslui, mus pasitiko ir papasakojo apie rūbų gaminimo procesą nuo pat pradžių, nuo idėjos atsiradimo bei spalvų paletės parinkimo naujam sezonui  iki galutinio rezultato – rūbo. Projekto dalyviams buvo leista apžiūrėti įrenginius, buvo paaiškinta, kaip jie veikia. Mokinius sužavėjo, jog iki šių dienų „Oscalito“ liko šeimos verslu – kol įmonės vadovas mums pasakojo apie savo verslą, netoliese vaikščiojo jo garbaus amžiaus tėvai, kurie iki šios dienos prisideda prie verslo savo idėjomis bei patirtimi.

Kita mūsų lankyta įmonė buvo visiškai kitokia, nes tai buvo ne pelno siekianti organizacija, padedanti nepasiturintiems. Šios organizacijos vadovė papasakojo mums apie labdaros etapus ir žmones, kuriems ši organizacija padeda. Šio vizito metu buvo paliesta ne tik verslumo tema, bet ir šiuo metu ypač aktuali tvarumo tema, mokiniai turėjo progą prisidėti prie labdaros, išsirinkę sau patikusį rūbą ir už jį sumokėję. Šis vizitas parodė kitokią verslo pusę, kuri vietoje asmeninės naudos kuria pridėtinę vertę visuomenėje ir padeda labiausiai pažeidžiamiems visuomenės nariams.

Džiaugiamės, kad be verslumo ugdymo turėjome ir kultūrinių veiklų, kurios ne mažiau svarbios mokinių visapusiškam ugdymui. Savo vizito metu aplankėme keturis muziejus: Karališkąjį, Santaupų, Automobilių bei Egipto istorijos. Karališkasis muziejus leido geriau suprasti ir pažinti Italijos istoriją, o Santaupų muziejus buvo aktualus mūsų vizito temai. Iš visų aplankytų muziejų mokiniai išskyrė Automobilių muziejų, kur sukaupta daugybė skirtingų modelių automobilių, leidžiančių pajusti skirtingas istorines epochas.

Savaitė Turine buvo kupina įspūdžių, vaikai grįžo su naujomis idėjomis, kiekvienas atradęs savyje savybių, kurių prieš tai nepastebėjo. Visur buvome labai šiltai sutikti ir visur, kur ėjome jautėsi nuoširdus žmonių susidomėjimas tuo, ką jie daro. Savaitė buvo svarbi kiekvieno asmeniniam tobulėjimui, darbui komandoje bei vienas kito geresniam pažinimui. Visi kaip vienas kartojo, kad labai norėtų viską pakartoti iš naujo. Erasmus+ kelionė mums atvėrė duris, kurios paprastam turistui liktų užvertos ir leido pagilinti ne tik verslumo, bet ir kultūrines žinias.

Šis puslapis paskutinį kartą atnaujintas: 2023-05-21

Prieinamumas
Copy link